ProfiPro Oy

ProfiPro Oy

Společnost ProfiPro Oy byla založena v roce 2009 ve městě Nivala ve středním Finsku jako nástupnická organizace společnosti ProfiForest Oy. Jednalo se nejen o přeložení výroby v celém svém rozsahu, ale především o její rozšíření, další zkvalitnění a v neposlední řadě přiblížení se jak k hlavním odběratelům tak i k dodavatelům určitých komponentů.

Historie výroby harvestorů se datuje od počátku 70 let, kdy se ve městě Muurame postupně vyráběly velmi úspěšné typy Nokka 16WD, 24WD, 6WD a NokkaProfi, které se úspěšně prodávaly nejenom ve Skandinávii ale i po celé Evropě, včetně ČR a SR.

Následně na podzim r. 2003 došlo k odštěpení se a k převodu vlastnických, patentových, výrobních a servisních práv ze společnosti Nokka Tume Oy na společnost ProfiForest Oy.

V té době byl představen a uveden na trh harvestor Profi 500, který byl hlavním nosným produktem společnosti ProfiForest Oy do roku 2005, kdy byl na trh uveden novější model Profi50 a jeho následné modifikace.

V současné době společnost ProfiPro Oy čerpá z bohatých dlouhodobých zkušeností jak svých zaměstanců, tak i vývojového střediska, která nadále zdokonaluje a modernizuje své výrobky, stejně tak jako čerpá ze zkušeností svých hlavních dodavatelů hydraulických ramen, kácecích hlavic a měřících automatik, které jsou dodávány též v české a slovenské jazykové verzi.

Za období od r. 2009, kdy veškerá nástupnická práva převzala společnost ProfiPro Oy bylo vyrobeno více jak 650 harvestrů v různých modifikacích a specifikacích, přesně dle přání jednotlivých zákazníků a trhů, splňujících všechny požadavky kladené na ochranu životního prostředí a též ekonomii provozu.

Pro objednávku nebo konzultaci nás kontaktujte